Арсенал - Уулвс

Раул Хименес е добре след ужасния инцидент

Нападателят на Уулвърхемптън Раул Хименес е в болница, но е в съзнание и говори. Това обявиха от клуба му след ужасния инцидент по време на мача с Арсенал снощи.

Раул Хименес удари главата си с тази на защитника на Арсенал Давид Луис. Това доведе до 10-минутно спиране на играта, за да бъде оказана помощ на Хименес. Той получи кислород още на терена, преди да бъде закаран в болница. Самият Луис игра до почивката с превързана глава и после беше сменен.

Иначе Арсенал продължи със слабото си представяне във Висшата лига и загуби от Уулвърхемптън с 1:2, Тимът на Нуно Ешпирито Санто поведе в 27-та минута, когато Нето се възползва от грешка в защитата на домакините. Три минути по-късно Арсенал изравни чрез Габриел, който вкара след центриране на Вилиан. В 42-та минута Даниел Поденсе отново даде преднина на гостите.

Статистиката подчерта безпомощността на лондончани в атака – те отправиха едва 2 точни удара, а Пиер-Емерик Обамеянг докосна топката само 23 пъти в рамките на 90 минути.

За Уулвс това бе първа победа при гостуване на Арсенал от 1979-та година насам. Вълците се изкачиха до 6-то място в класирането със 17 точки. Арсенал заема 14-та позиция с актив от 13 точки.