Оклахома намали изоставането срещу Портланд – ВИДЕО

Оклахома Сити Тъндър намали изоставането си в четвъртфиналната серия от Западната конференция с Портланд Трейблейзърс на 1-2. Тимът взе първото си домакинство със 120:108.

Оклахома загуби и двете си гостувания в Портланд и трябваше да гони задължителна победа в мач номер 3. Баскетболистите на Тъндър се справиха с напрежението и зарадваха публиката в „Чесапийк Енерджи Арина“. След оспорвана първа четвърт, домакините поеха контрол над събитията във втората част. И водеха 10 точки на почивката. Макар че допуснаха изравняване в последната част, те успяха да стигнат до успех с 12 точки разлика.

33 точки и 11 асистенции за Ръсел Уестбрук

Над всички на паркета бе звездата на домакините Ръсел Уестбрук. Той реализира 33 точки и добави 11 асистенции и 5 борби. Пол Джордж се отчете с 22 точки, 6 асистенции и 6 борби, а Денис Шрьодер – със 17 точки от пейката.

За Портланд най-резултатен бе Деймиан Лилард с 32 точки. Си Джей Маккълъм добави 21, а центърът Енис Кантер реализира 19 точки.

Четвъртият сблъсък от серията е отново в Оклахома след два дни.

Победи за Торонто и Бостън

В другите мачове от тази нощ Торонто Раптърс победи Орландо Меджик с 98:93 и поведе с 2-1 в серията. Бостън Селтикс се доближи на един успех от затварянето на серията с Индиана Пейсърс след успех със 104:96 в Индиана.