Ливърпул - Генк

Ливърпул надви Генк, Хааланд пак вкара за Залцбург

Ливърпул спечели с 2:1 срещу Генк, за да излезе начело в група Е на Шампионската лига. Това стана възможно и благодарение на Залцбург, измъкнал 1:1 от Наполи. Така червените имат 9 точки, италианците – 8. Залцбург е с 4 точки, Генк с 1. Освен това белгийците записаха 16 мач без победа в груповата фаза – това е нов рекорд на турнира.

Този път – без драма на „Анфийлд“

Ливърпул спечели без да блести особено, но записа трета поредна победа в турнира. Червените започнаха със загуба от Наполи, но това си остава и единственото им поражение през сезона. Вийналдум откри срещу белгийския тим още в 14-ата минута. Така той стана първият холандец с гол в Шампионската лига във всеки от последните три сезона. Тимът на Юрген Клоп обаче не направи достатъчно, за да увеличи аванса си и беше наказан. Генк изравни чрез танзаниеца Мбуана Самата в края на първата част.

Алекс Окслейд-Чембърлейн обаче са разписа за 2:1 след почивката. Това бе трети негол гол срещу белгийците, след като вкара на два пъти при успеха с 4:1 в първия мач.

Ливърпул даде почивка на Хендерсън, Мане, Фирмино и Робъртсън

Юрген Клоп очевидно обаче мислеше и за двубоя с Манчестър Сити в неделя. Той даде почивка на доста играчи, включително на капитана Хендерсън, Садио Мане, Фирмино и Робъртсън. Което не помогна особено за стабилизиране на защитата – пореден допуснат гол и само една суха мрежа в 9 мача.

Поредният гол на тийнейджъра Хааланд

Наполи щеше да стане първият отбор, класирал се напред при победа. Залцбург обаче откри още в 11-ата минута. Тогава Ерлинг Хааланд вкара от дузпа. Така той вече има 7 гола в първите 4 мача от групите. Хааланд стана първият играч с подобно постижение в историята на Шампионската лига. Досега рекордът на Лео Меси – шест попадения в първите 4 мача през сезона 2016/17. 19-годишният норвежец стана и едва четвъртият играч, разписал се в първите си четири мача. Последният преди него бе световният шампион с Франция Килиан Мбапе.

Наполи изравни чрез Лозано в 43-ата минута и имаше предимство след почивката, но не стигна до второ попадение.