Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул се върна на върха, Челси обърна Юнайтед с исторически гол

Ливърпул си върна първото място във Висшата лига след неочаквано трудна победа с 3:1 над Шефилд Юнайтед. По същото време в луд мач Челси обърна Манчестър Юнайтед с 4:3.

Ливърпул поведе още в 17-ата минута чрез Дарвин Нуньес. Нападателят вече има 18 попадения този сезон. Последният в класирането изравни на „Анфийлд“ след автогол на Брадли в 58-ата минута.

Алексис Мак Алистър реализира красив гол за 2:1 четвърт час преди края. А в края Коуди Гакпо оформи крайното 3:1.

Ливърпул има 70 точки – две повече от Арсенал и една повече от Манчестър Сити. Шефилд Юнайтед остава последен с 15 точки, 10 по-малко от спасението.

Исторически късен гол за Челси срещу Юнайтед

На „Стамфорд Бридж“ в Лондон Челси вкара два гола след стотната минута, за да спечели с 4:3 срещу Манчестър Юнайтед. И двата бяха дело на Коул Палмър, който записа хеттрик.

Сините започнаха устремно и до 20-ата минута вече водеха с 2:0 след попадения на Галахър и Палмър от дузпа. В края на първото полувреме Гарначо и Бруно Фернандеш изравниха за 2:2. В средата на втората част Гарначо направи 2:3.

Драмата започна в десетата минута на добавенето време. Юнайтед водеше до 99:17, когато Палмър изравни отново от дузпа. В 100:39 Палмър стреля след късо изпълнение на корнер и топката влетя зад Онана. Така Палмър вкара най-късния гол в историята на Висшата лига. Юнайтед пък стана отборът, допуснал най-късен обрат.

Челси събра 43 точки и се изкачи на десета позиция. Юнайтед остава шести с 48 точки.