Волфсбург - Лил
Снимка: twitter.com/losc_en

Лил и Залцбург продължават, Рангник експериментира с Юнайтед

Лил и Залцбург продължиха напред от група G, където и четирите отбора имаха шанс да стигнат елиминациите. Лил победи Волсфбург с 3:1, докато Залцбург надви Севиля с 1:0. Така френският шампион завърши първи, а австрийският – втори. Лил има 11 точки, Залцбург – 10. Трети с шест точки остана Севиля, като тимът продължава в Лига Европа. Волсфбург остана последен с пет точки.

Френският тим поведе още в 11-ата минута чрез Йълмаз. Волфсбург натискаше, но оставяше свободни пространства и беше наказан в края. Давид покачи на 0:2 в 72-ата минута, а в 77-ата Абреу вкара за 0:3. Щефен върна един гол за вълците в последната минута.

Залцбург победи Севиля с 1:0 в мач, в който имаше само три точки удара. Окафор вкара победния гол в 50-ата минута. Малко по-късно Жордан получи червен картон и Севиля завърши мача с десет души.

Рангник експериментира с Манчестър Юнайтед

Във втория си мач начело на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник експериментира доста сериозно. Той даде почивка на всички 11 титуляри от двубоя с Кристъл Палас. Все пак Грийнууд откри за червените дяволи още в деветата минута. След 20-ата обаче Йънг Бойс имаше огромно предимство. Рийдер изравни малко преди почивката. След паузата Йънг Бойс изпусна куп положения за втори гол.

Рангник пусна и куп нови имена през второто полувреме. 35-годишният вратар Хийтън дори дебютира в Шампионската лига, заменяйки Хендерсън. Освен него на терена се появиха Менги, 17-годишният Шортайър, Зидан Икбал и Чарли Савидж. Последният е син на Роби Савидж, който коментираше мача за BT Sport. Любопитно е, че Роби е юноша на червените дяволи, но така и не записа мач за тима. Икбал пък стана първият британец от азиатски произход, играл за Юнайтед.

Другият мач в групата – Аталанта – Виляреал – беше отложен за утре заради силен снеговалеж. Аталанта е трети в групата с шест точки, Виляреал е втори със седем.