Люпко Петрович най-накрая видя победа на Левски
Треньорът на Левски Люпко Петрович може да е доволен - Бабатунде Адениджи най-накрая вкара гол

Левски спечели първата си контрола

Левски спечели първата контрола от лятната подготовка – 3:1 срещу третодивизионния Септември. Головете за тима на Люпко Петрович вкараха Венцислав Христов, Станислав Иванов и Бабатунде Адениджи. За Септември отбеляза Петър Тонков. В Правец първия си мач за сините изиграха новите попълнения Димитър Пиргов и Хеан Деса.

Левски поведе от дузпа в седмата минута. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Веселин Минев и реализирана от Христов. Четвърт час след това се стигна до дузпа и за Септември – Георги Костадинов игра с ръка в наказателното поле. Даниел Пехливанов стреля, но прати топката над вратата. Сините можеха да удвоят, но първо Христов уцели греда, а в края на полувремето Деса остана сам срещу вратаря, но стреля неточно.

Още два гола за Левски след почивката

В 57-ата минута Манолов подаде към Петър Тонков и той със силен удар преодоля Иван Чворович за 1:1. Пет по-късно Станислав Иванов върна преднината на Левски с нисък диагонален удар. В края Адениджи се разписа за 3:1, останал сам срещу вратаря на Септември.

Аниете: Този път искам трофеи

По-рано през деня завърналият се Антонио Аниете разкри, че основната му цел е спечелването на шампионската титла на България. „Много съм щастлив отново да съм тук. Предишният ми престой в клуба беше много вълнуващ и беше най-добрият в моята кариера до момента. Сега искам да станем шампиони и да вземем Купата, която ни се изплъзна преди две години. Надявам се да се представим добре и в Лига Европа, но най-вече искам да станем шампиони на България“, каза Аниете пред клубната телевизия на сините.