Интер - Кротоне

Интер разцепи Кротоне, рекорд за Лукаку – ВИДЕО

Интер разгроми Кротоне с 6:2 в първия мач от Серия А през 2021-а. Лаутаро Мартинес вкара хеттрик, Ромелу Лукаку добави две попадения за нерадзурите. Победата е осма поредна за тима на Антонио Конте.

Първото полувреме на „Сан Сиро“ беше оспорвано, като гостите поведоха в 12-та минута чрез Николо Дзанелато. Нерадзурите постигнаха пълен обрат до 31-та минута след две попадения на Лаутаро Мартинес. Намиращият се в зоната на изпадащите тим на Кротоне не се предаде и изравни – Големич вкара от дузпа за 2:2.

След почивката тимът на Антонио Конте доминираше тотално и стигна до нови четири гола. Два пъти се разписа Ромелу Лукаку, по веднъж Мартинес и Ашраф Хакими.

С двата си гола Лукаку подобри рекорда на Луис Назарио да Лима Роналдо и се превърна в играча, достигнал най-бързо до кота 50 за Интер. Досега бразилецът бе на върха в тази класация – той стигна до 50 попадения в 77 мача. Лукаку обаче имаше нужда само от 70 срещи, за да се разпише 50 пъти. Той има и 9 асистенции във въпросните 70 мача.