Интер - Милан

Интер победи Милан, Ибра и Лукаку се псуват – ВИДЕО

Интер победи Милан с 2:1 в четвъртфинал за купата на Италия. Главните герои в двубоя бяха Златан Ибрахимович, Ромелу Лукаку и Кристиан Ериксен. И тримата вкараха по един гол, като Ериксен се разписа в 97-ата минута, за да донесе успеха на Интер. Златан освен това получи червен картон.

Ибрахимович откри в 31-ата минута. Това беше осми негов гол в седем мача с градския съперник и той се разписа в трето поредно дерби. Попадението е и под номер 499 в кариерата на шведа.

Милан се прибра с гол аванс на почивката, но тогава Лукаку и Златан влязоха в грозна разправия. Белгиецът дори опита да удари бившия си съотборник в Манчестър Юнайтед. „Обади се на майка си, направи вуду ритуалите си, малко магаре“, каза шведът. „Искаш да говорим за майка ти? Защо? Да го на*** на майка ти и на теб! Да говорим за твоята майка. Тя е ***“, отговори Лукаку. “

И двамата получиха жълти картони. Този на Златан се оказа по-важен, защото в 58-ата минута той получи още един и беше изгонен. Вторият беше за нарушение срещу Коларов.

С човек повече нерадзурите натиснаха и скоро изравниха. Направи го Лукаку от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Николо Барела. Тимът на Антонио Конте продължи да напада, но Чиприан Татарашану спаси всичко. Докато резервата Ериксен не го наказа от пряк свободен удар с последното действие в двубоя. Това беше първи гол за датчанина през сезона.

„От месеци повтарям, че никой няма да напуска, нито ще има нови. Той е много интелигентен играч и затова е част от Интер“, заяви Конте. Колегата му Стефано Пиоли пък обясни, че Ибрахимович се е извинил за картона. „Той се извини, защото е голям шампион. Просто желанието да помогнена отбора му дойде малко повече“, каза Пиоли.