Интер - Дженоа

Интер не остави надежда на Дженоа – ВИДЕО

Лидерът в Серия А Интер победи Дженоа с 3:0 в двубой от 24-я кръг. Нерадзурите нямаха никакви затруднения с генуезците и можеха да спечелят и с по-голяма разлика. Дженоа не създаде нито едно положение на „Сан Сиро“.

Интер поведе с ранен гол на Ромелу Лукаку още в 32-ата секунда. Така той вече има два гола в първата минута през този сезон. Освен това той има 18 попадения в Серия А. После Матео Дармиан удари напречната греда. Той беше единствената промяна в тима на Антонио Конте в сравнение с тези 11, които започнаха при успеха в дербито срещу Милан.

Лукаку имаше още два шанса, Мартинес също не не успя да увелича аванса. Все пак в 69-ата минута Дармиан удвои преимуществото на домакините. Той получи отличен пас от Лукаку.

Резервата Алексис Санчес фиксира крайното 3:0 в 80-ата минута. Той вкара с първото си докосване до топката, след като удар на Лукаку беше спасен.

Интер е на върха с 56 точки, седем повече пред втория Милан, който по-късно днес гостува на Рома. Дженоа е на 13-а позиция с 26 точки.