Хюстън и Юта поведоха с 3:1 победи в плейофите

Хюстън Рокетс се доближи на една победа от класиране за следващия етап от плейофите в НБА. Тимът се наложи над Минесота Тимбъруулвс със 119:100 в Минеаполис. Хюстън води в серията с 3-1 и може да реши спора в петия мач, в който ще бъде домакин.

Решаваща в мача бе третата четвърт, спечелена от ракетите с 30 точки разлика (50:20). Така Хюстън записа второ най-добро постижение в историята на НБА за най-много отбелязани точки (50) в една четвърт от плейофи. Рекордът от 51 точки принадлежи на Лос Анджелис Лейкърс. Джеймс Хардън реализира 36 точки, а Клинт Капела завърши с дабъл-дабъл (14 точки и 17 борби). За домакините от Минесота най-резултатен бе Карл-Антъни Таунс с 22 точки и 15 борби.

Юта - Минесота
Центърът на Юта Руди Гобер прави чадър на Ръсел Уестбрук
Юта не остави шанс на Оклахома

Юта Джаз също поведе с 3-1 в своята серия и е на победа от четвъртфиналите. Джазмените спечелиха мач №4 срещу Оклахома Тъндър със 113:96. Гардът на Юта Донован Мичъл вкара 33 точки, а Руди Гобер добави 16 т. и овладя 10 борби. За гръмотевиците Пол Джордж вкара 32 точки, а Ръсел Уестбрук добави 23 т. и 14 борби. Следващият двубой е в Оклахома.