Ерлинг Холанд, Борусия - ПСЖ
СНИМКА: ЕРА/БГНЕС

Ерлинг Холанд наказа и ПСЖ

Ерлинг Холанд вкара поредните си два гола за Борусия Дортмунд, а жълто-черните победиха ПСЖ с 2:1 в първи осминафинал от Шампионската лига. Това бе дебютът на младия норвежец в турнира за тима от Дортмунд. Той има общо 10 гола в 7 мача в надпреварата и е номер едно по този показател в историята. Само за Борусия Холанд има 11 попадения в седем срещи във всички турнири. Общо през сезона балансът му е повече от впечатляващ – 39 гола в 29 срещи.

И трите попадения в сблъсъка паднаха след почивката. Борусия откри в 69-ата минута. Тогава след хубава атака, минала през петима играчи, Герейро стреля, топката се отби в защитник и стигна до норвежеца. А той спокойно я вдигна над Навас за 1:0.

Малко по-късно Неймар изравни. Бразилецът се върна в игра след 4 мача отсъствие заради контузия в ребрата. Той се възползва от хубав пас на Мбапе – 1:1 в 75-а минута. Още в следващата атака обаче Ерлинг Холанд стреля страхотно от 25 метра и направи 2:1. Асистенцията за попадението бе на друг тийнейджър – Рейна. В края Неймар удари греда, но ПСЖ така и не успя да натисне сериозно в опит да изравни.

Верати постави рекорд за ПСЖ

Халфът Марко Верати излезе титуляр и постави клубен рекорд за мачове в евротурнирите. 27-годишният италианец се появи за 58-и път в двубой от Европа и изпревари Пол Льо Гуен (57). Верати обаче получи жълт картон и ще пропусне реванша в Париж.