Хааланд, Дортмунд

Хааланд дебютира с хеттрик за Борусия Дортмунд при 5:3

Ерлинг Хааланд дебютира по великолепен начин за Борусия Дортмунд. Младият норвежец влезе като резерва и вкара хеттрик за победата с 5:3 над Аугсбург. Преди той да се появи жълто-черните изоставаха с 0:2 и 1:3.

Аугсбург направи силно първо полувреме и поведе с попадение на Нидерлехнер – негово осмо през сезона. През втората част обаче и двата тима се развилняха и вкараха общо седем гола.

Рихтер покачи на 2:0 в 46-а минута. Три по-късно Бранд върна едно попадение след пас на Азар. Но в 55-ата баварците вкараха за 3:1 отново чрез Нидерлехнер.

Хеттрикът на Хааланд

Хааланд влезе в 56-ата минута и само три по-късно вкара за 3:2. В 61-ата минута Санчо изравни след пас на Хумелс – 3:3. В 72-ата минута 19-годишният нападател вкара за 3:4 след пас на Азар. Малко по-късно в игра влезе друг талант – 17-годишният Джузепе Рейна. А в 79-ата минута Ройс изведе норвежеца за неговия хеттрик.

С трите точки Борусия се изравни с третия Байерн. Шампионът обаче има мач по-малко – визита на Херта в неделя.