Григор Димитров се завърна с бърза победа – ВИДЕО

Григор Димитров постигна убедителна победа при завръщането си на корта. Той отнесе първия си съперник в Маями Фелисиано Лопес. Българинът триумфира с 6:1, 6:3 над испанския ветеран. Той се нуждаеше само от час, за да спечели.

Бившият №3 в света не беше играл от януари, когато загуби на осминафинал на Australian Open от Франсис Тиафо. Българинът постигна четвърта победа в шестия си мач с Лопес. За последно двамата играха отново в САЩ – в Синсинати през 2017-а. Тогава Димитров взе титлата. На корта в Маями хасковлията записа четири пробива, като не даде нито точка на съперника си за пробив. Той завърши срещата с 20 уинъра и само девет непредизвикани грешки за 16 гейма.

Българинът вкара общо 66% първи сервис в мача, като спечели 85% от разиграните точки при него. Освен убедителната си игра, той показа и най-доброто от своя арсенал. Григор игра разнообразно – къси топки и постоянно притискане на съперника. Димитров впечатли и с придвижването си по корта.

Следващият съперник на българина е австралиецът Томпсън

В третия кръг в Маями българинът ще се изправи срещу австралиеца Джордан Томпсън. Той победи изненадващо поставеният под №10 Карен Хачанов. Григор няма мачове срещу Томпсън досега в кариерата си. Очаква се двубоят между тях да бъде в понеделник.