Андрей Гълъбинов, Реджина
Снимка: twitter.com/reggina_1914

Гълъбинов и Атанас Илиев вкараха в Серия Б

Андрей Гълъбинов донесе победата на Реджина над Виченца с 1:0 в осмия кръг на Серия Б. Българинът отбеляза единственото попадение в двубоя в 31-ата минута.

Това е гол №4 за Гълъбинов с екипа на Реджина. Той се разписа при равенствата с Порденоне и Кротоне, както и при победата над Тернана. С трите точки Реджина се изкачи на шесто място в класиране и вече има 13.

Друг българин в Серия Б – Атанас Илиев – вкара първия си гол в Италия. Националът се разписа за Асколи при 1:1 срещу Лече. Бившият нападател на Ботев Пловдив влезе в игра в 71-ата минута при резултат 0:1. Само три минути по-късно Илиев отбеляза първия си гол в Серия Б за 1:1. Асколи има 14 точки и е на пето място в класирането. Лече има точка повече и е втори.