Евертън Калвърт-Люин
Снимка: twitter.com/Everton

Евертън отказа Ливърпул от титлата

Евертън победи Ливърпул в дербито на Мърсисайд и отказа червените от титлата. Тимът на Юрген Клоп изостава на три точки от лидера Арсенал и има само точка аванс пред Манчестър Сити, който обаче е с два мача по-малко. С успеха сините направиха и много важна крачка към оцеляването си. Те имат 33 точки, осем повече от 18-я Лутън. До края на сезона остават четири кръга.

Победата, първа домакинска за Евертън над Ливърпул във Висшата лига от 14 години насам, беше напълно заслужена. Карамелите играха много надъхано и подредено и ограничаха съперника си до три чисти положения за гол.

Иначе тимът на Шон Дайш можеше да открие още в четвъртата минута. Тогава реферът отсъди дузпа, но ВАР правилно я отмени. В 27-ата минута Брантуайт обаче прати топката в мрежата за 1:0. В 58-ата Доминик Калвърт-Люин засече центриране на Макнийл за 2:0. До края сините удържаха без особени проблеми аванса си, благодарение и на три отлични изяви на Джордан Пикфорд. Вратарят извади удари на Дарвин Нуньес, Луис Диас и Мохамед Салах. Диас освен това удари и греда.

По същото време Шефилд Юнайтед два пъти поведе на „Олд Трафорд“ преди да загуби от Манчестър Юнайтед с 2:4. Последният в класирането вкара чрез Боугъл (35′) и Бреретън (50′). Манчестър Юнайтед изравни чрез Магуайър (42′) и Бруно Фернандеш (61′). Португалецът вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Магуайър. В края отново Бруно Фернандеш и Расмус Хьойлунд направиха 4:2. Хьойлунд сложи край на серия от 8 сухи мача.

С успеха Манчестър Юнайтед събра 53 точки и изпревари с три точки Нюкасъл на шестото място. Нюкасъл падна с 0:2 от Кристъл Палас и записа десета загуба като гост през сезона.