Рен - Арсенал

Десетима от Арсенал паднаха с 1:3 от Рен

Арсенал загуби с 1:3 визитата си на Рен в първи осминафинал в Лига Европа. Артилеристите откриха още в началото, но играха цяло полувреме с човек по-малко. И логично бяха обърнати от френския тим. Поражението бе исторически за Арсенал – за първи път тимът загуби във Франция в Европа.

Алекс Иуоби откри в третата минута. Той пробва центриране, което обаче прехвърли вратаря Томаш Кубек. В 41-а минута Сократис бе изгонен за втори жълт картон. Само минута по-късно Арсенал получи нов удар. Бенжамен Бурижего стреля великолепно от далечна дистанция и заби топката в горния ъгъл за 1:1.

Сократис получава заслужен червен картон
Обратът на Рен

Второто полувреме започна с натиск на домакините и съвсем скоро те поведоха. Начо Монреал отклони центрирането на Мехди Зефан в собствената си мрежа – 2:1. А в края Исмаила Сар с летящ плонж довърши мизерията на Арсенал. Тимът на Унай Емери не бе подпомогнат и от факта, че на плеймейкъра Мхтарян му се наложи да играе десен бек след почивката. Петер Чех също направи каквото можа. Той извади удари на Ину, Сар и Бен Арфа, но това не бе достатъчно.