Лестър - Манчестър Сити

Сити марширува към титлата след успех над Лестър

Манчестър Сити продължи със силното си представяне, след като надделя при гостуването на Лестър с 2:0 на „Кинг Пауър“ в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига.

Тимът на Пеп Гуардиола започна устремно и отбеляза страхотен гол от далечно разстояние чрез Фернандиньо. Попадението обаче не беше зачетено поради засада на Серхио Агуеро. Последва греда на Кевин Де Бройне от пряк свободен удар, както и спасяване на Шмайхел след шут на бившия играч на лисиците Риад Марез. Но първото полувреме завърши 0:0.

Пълната доминация на Сити продължи и след почивката, като в крайна сметка крепостта на Лестър падна. Това стана в 59-та минута, когато Менди с прецизен шут с десния крак вкара за 0:1. Сити сложи точка на спора в 74-та минута, когато Де Бройне изведе Габриел Жезус. Бразилецът подаде към резервата Рахийм Стърлинг, който му върна топката за второто попадение.

После Марез направи пропуск, а до края не паднаха нови голове и така тимът на Пеп Гуардиола вече води със 17 точки на втория в таблицата Манчестър Юнайтед, който е с два мача по-малко. Лестър е трети с 56 точки.