Кристъл Палас - Манчестър Сити

Сити и Челси спечелиха, Тотнъм – не

Манчестър Сити записа комфортна победа над Кристъл Палас и временно съкрати аванса на лидера Ливърпул на 5 точки. Освен това шампионът задмина Лестър и Челси, които по-рано спечелиха и събраха по 17 точки. Тимът на Пеп Гуардиола има 19, червените – 24.

Лесна победа за Сити

Сити нямаше никакви проблеми и започна вихрено срещу Палас. Гостите обаче трябваше да чакат чак до 39-ата минута, за да открият резултата. Това направи Габриел Жезус, засичайки центриране на Бернардо Силва. Това бе неговото 50-то попадение за тима във всички турнири.

Само 93 секунди по-късно Давид Силва направи 0:2. Той се възползва от отличен пас на Стърлинг. Гостите имаха още няколко положения, но Хенесе спаси ударите на Бернардо Силва и Жезус. За Палас най-близо до гол бе Бентеке, но той уцели гредата. Тимът на Гуардиола записа 12-ата си победа в 14 визити във Висшата лига през 2019-а.

Лестър и Челси спечелиха трудно

По-рано през деня Лестър и Челси записаха домакински победи с по един гол разлика. Лисиците надвиха Бърнли с 2:1, столичани – Нюкасъл с 1:0.

Гостите откриха в емоциалния ден на „Кингс Пауър Стейдиъм“. Домакините почетоха годишнината от кончината на бившия си собственик Вишай Шриваданапраба. Бърнли обаче поведе чрез Ууд в 26-ата минута. Варди в края на първата част и Тилеманс обаче обърнаха нещата до 2:1. Гостите вкараха топката в мрежата 8 минути преди края. Голът обаче бе отменен заради нарушение на Ууд. Това беше гостуване номер 100 на Бърнли във Висшата лига. Тимът обаче има само 16 победи в тях.

Челси измъкна 1:0 над Нюкасъл с гол на Маркос Алонсо в 73-та минута. Това бе пети пореден успех за сините от Лондон във всички турнири. И съответно – първи такъв случай за мениджъра Франк Лампард. Ейбрахам удари греда, а Дубравка извади два шута на Пулишич. Свраките пък предимно се защитавата и не затрудниха нито веднъж Кепа. Челси записа едва втора суха мрежа в 13 срещи и спечели едва за втори път на „Стамфорд Бридж“. Лампард обаче загуби Рос Баркли за няколко седмици заради контузия в глезена.

Али спаси Тотнъм в края

Тотнъм отново стъпи отново накриво – 1:1 с Уотфорд, като се спаси от загуба в края. Гостите обаче продължават да нямат победа през сезона. Шпорите получиха ранен гол от Абдулайе Дукуре – той се разписа още в 6-ата минута. Маурисио Почетино бе пуснал като титуляри Деле Али и Лукас Моура, но това не водеше до желания резултат.

Тотнъм все пак изравни в 86-ата минута. Тогава Бен Фостър сбърка при центриране, Али игра с рамо и прати топката в мрежата. Стигна се и до дълга консултация с ВАР, но в крайна сметка голът беше зачетен. Не че това помага особено – шпорите имат само една победа в 7 мача.