Байерн, Левандовски
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн смаза Залцбург със 7:1, рекорд за Левандовски

Байерн се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, след като смаза със 7:1 Залбург. Баварците играха слабо в първия мач и едвам измъкнаха 1:1, но сега бяха безапелационни. Германският тим за трети път в историята си в Шампионската лига вкарва седем гола на съперник.

Роберт Левандовски вкара хеттрик за едва 23 минути. Полякът беше точен в 12-ата, 21-ата и 23-ата минута, като две от попадениятя бяха от дузпи. Така той постави рекорд за най-ранен хеттрик в историята на турнира. Левандовски записа и асистенция.

Два пъти за Байерн се разписа Томас Мюлер, Лерой Сане вкара веднъж, както и Серж Гнабри. За Залцбург точен беше Кяргор.

Интер победи Ливърпул, но отпадна

В другия мач Ливърпул загуби от Интер с 0:1. Голът вкара Лаутаро Мартинес в 51-ата минута. Алексис Санчес беше изгонен в 63-ата минута и Интер игра половин час с човек по-малко. Ливърпул удари три греди, но така и не успя да реализира. Матип удари напречната греда, Салах – лявата и дясната.

Червените продължават напред след 2:0 в първия мач. Допреди поражението те бяха спечелили седем мача поред в Шампионската лига.