Аржентина - Бразилия

Аржентина победи Бразилия с гол на Меси – ВИДЕО

С гол на Лионел Меси Аржентина победи с 1:0 големия си съперник в Южна Америка Бразилия в контрола. Той се разписа в 14-а минута и това попадение се оказа единствено в мача. Срещата се игра в столицата на Саудитска Арабия Рияд.

Бразилия можеше да поведе в 10-а минута, но Габриел Жезус пропусна дузпа. Четири минути по-късно реферът отсъди наказателен удар и за Аржентина за нарушение срещу Меси. Суперзвездата също изпусна – вратарят Алисон отби. При добавката обаче Меси прати кълбото в мрежата за 1:0. Това бе 69-ото попадение за него за националния тим.

Това бе първи мач за него с националната фланелка от три месеца насам. В тях той изтърпяваше  наказание заради репликата си, че „Копа Америка е уредена за Бразилия“. Тогава селесао победи именно Аржентина на полуфинала. Любопитно е, че бразилците не спечелиха нито веднъж в петте си мача след като спечелиха трофея.