Звезда - Ливърпул

Звезда шокира Ливърпул с 2:0 в Белград

Цървена звезда шокиращо победи Ливърпул с 2:0 насред Белград. Това означава, че червените могат да отпаднат още в груповата фаза на Шампионската лига. За финалиста от предишното издание това е втора загуба навън след 0:1 в Неапол. Звезда, европейски шампион от 1991-а, пък за първи път играе в групите. Това бе и първа победа за тима.

Доминация на Звезда през първото полувреме

Милан Павков беше точен на два пъти в рамките на седем минути през първото полувреме. Той откри резултата в 22-а минута след удар с глава и в 29-а направи 2:0. Асистенциите и в двата случая бяха на бившия национал на Германия Марко Марин. Преди Павков положения за Звезда имаха Савич и Бен Набуан. Преди почивката мърсисайдци имаха само един шанс. Даниъл Стъридж обаче го пропиля.

Ван Дайк отчаяно гледа доминиращия Павков
Две греди за Ливърпул след почивката

Ливърпул натисна здраво през второто полувреме и владееше топката в 80% от времето. Освен това тимът удари две греди и имаше няколко добри положения. Мърсисайдци обаче така и не стигнаха до гол. Така тимът от Белград записа 10-а суха мрежа в последните си 15 домакинства.

Победа за Ливърпул щеше да означава четири точки аванс на върха в класирането. Вместо това обаче англичаните ще загубят първото място, без значение как завършат Наполи и ПСЖ в другия мач.

Клоп: Малко е късно да се оправдаваме

„Момчетата са разочаровани. И аз също. Трябваше да бъдем по-добри тази вечер. Но сега е малко късно да се оправдаваме. Позволихме им да имат твърде много статични положения и първият гол дойде от такова. Веднага след това вкараха втори и атмосферата се промени напълно. Сега ще трябва да се справим с усложненията“, обясни мениджърът Юрген Клоп.