Копенхаген - Звезда

Звезда, Краснодар и Клуж бият драматично

Цървена звезда, Краснодар и Клуж сътвориха изненадите на вечерта в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Те изхвърлиха от турнира Копенхаген, Порто и Селтик.

Драмата на Звезда в Копенхаген

Най-интересно бе в Копенхаген, където тимът от Белград гостува след 1:1 в първия мач. Боакийе откри за сърбите в 17-а минута, но Н’Дой изравни в 44-ата. Така завърши първото полувреме, второто и продълженията. Стигна се до дузпи. И то общо 22. Марин и Йевтович изпуснаха за Звезда, Фишер и Бенгтсон – за Копенхаген. Между тях се разписаха по трима – Иванич, Яндер и Панков за гостите, Винд, Сотериу и Зека за домакините. После имаше четири поредни пропуска – Йованчич и Шимич, както и Н’Дой и Бартолец. След това Дегенек, Гобелич, вратарят Борян и отново Панков вкараха. За Копенхаген това направиха Нелсон, Папаянопулос и вратарят Гритебуст. Втората дузпа на Винд обаче не доведе до гол и Звезда триумфира.

Винд пропуска 22-ата дузпа

Краснодар триумфира в Порто

Португалците бяха спечелили с 1:0 първия мач в Краснодар, но бяха шокирани в реванша. Руският тим поведе с 1:0 още в 3-ата минута чрез Вилена. В 12-ата Сюлейманов вкара за 0:2, а в 34-а отново той направи 0:3. Порто се вдигна на шурм след паузата и намали пасива си в 57-а минута. Тогава Зе Луиш вкара за 1:3. 20 минути по-късно Диаш върна още един гол – 2:3. Драконите натиснаха отчаяно до края, но не успяха да стигна до ново попадение. Така Краснодар продължи напред с повече голове на чужд терен.

Селтик падна от Клуж

Шотландците бяха направи 1:1 в Румъния, но след едно полувреме изоставаха в резултата. В 27-а минута Деак вкара за 0:1. Само за 10 минути обаче Селтик направи обрат. Първо Форест изравни в 51-ата, а в 61-ата Едуар вкара за 2:1. Омрани изравни от дузпа – 2:2 четвърт час преди края. Само две минути по-късно обаче Кристи вкара за 3:2. Отново Омрани изравни в 80-ата минута. Селтик хвърли всичко в атака и бе наказан в седмата минута на добавеното време от Тукудеан – 3:4.

Напред продължават още Аякс (5:4 над ПАОК), ЛАСК (5:2 над Базел), Олимпиакос (3:0 над Истанбул ББ) и Динамо Загреб (5:1 над Ференцварош).