Звезда

Звезда и Динамо са в групите на Шампионската лига

Цървена звезда и Динамо Загреб си осигуриха участие в груповата фаза на Шампионската лига. Звезда отстрани Йънг Бойс с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен. Динамо се справи с Розенборг с общ резултат 3:1. Третият отбор, който продължава напред тази вечер е Олимпиакос. Гърците елиминираха Краснодар с общ резултат 6:2.

Сръбският шампион за втори пореден път се класира за групите на турнира. В миналото издание тимът дори победи бъдещия шампион на Европа Ливърпул.

Тази вечер Звезда трябваше да трепери, но удържа. Вуканович откри резултата в 59-ата минута. Десет минути преди края Ел Фарду си вкара автогол за 1:1. Йънг Бойс натисна здраво, а реферът даде 8-минутно продължение. Сърбите обаче издържаха.

Динамо имаше по-малко проблеми в Норвегия. Акинтола откри още в началото за Розенборг. 20 минути преди края обаче Гояк вкара за 1:1 и отчая скандинавците.