Александър Зверев
Снимка: wimbledon.com

Зверев стигна лесно до третия кръг в Лондон

Александър Зверев стигна лесно до третия кръг на Уимбълдън. Четвъртият поставен в схемата победи в три сета америанецът Тенис Сандгрен. 24-годишният германец доминираше и спечели след 7-5, 6-2, 6-3. Следващият съперник на Зверев ще е отново американец – Тейлър Фриц или Стив Джонсън.

Финалистът от US Open 2020 проби Сандгрен за първи път при 6-5, а после спокойно взе първия сет. При това след като загуби едва пет точки на свой сервис в него. Германецът продължи наказателната си акция и във втория сет. Той спечели всичките си сервис геймове на нула и проби два пъти Сандгрен.

В третия сет американецът за първи път се добра до точка за пробив, но Зверев се защити успешно. След това той проби и след общо час и 44 минути спечели мача.