Александър Зверев

Зверев подчини Надал за полуфинал в Мадрид

Александър Зверев надигра Рафаел Надал с 6-4, 6-4. Така той се класира за полуфиналите на тазгодишното издание на турнира от Мастърс 1000 в Мадрид.

Германецът триумфира за около един час и 45 минути, като показа страхотна игра. Той записа и първи успех над Надал на клей. Матадорът, петкратен шампион в испанската столица, дръпна с пробив за 4-2, но Зверев съумя след чудесни минаващи удари да върне моментално брейка. Германският тенисист продължи по възходяща линия и проби за 5-4, след което сервира успешно за сета. Във втората част той реализира пробив в петия гейм и го задържа до края. Така той взе трета поредна победа над Надал.

Негов съперник на полуфинала е австриецът Доминик Тийм, който обърна американеца Джон Иснър. Зверев и Тийм имат десет мача помежду си, като Тийм води убедително с 8-2 успеха. Той е в серия от четири поредни победи, включително във финала на US Open през 2020-а. Един от двата успеха на германеца срещу него обаче е именно на турнира в Мадрид през 2018-а. Тогава той вдигна титлата след 6-4, 6-4.

В другия полуфинал съперници са Каспер Рууд и Матео Беретини. Беретини загуби първия сет срещу Кристиан Гарин, но после го обърна. Той спечели след 5-7, 6-3, 6-0. Рууд пък се справи с Александър Бублик след 7-5, 6-1. В миналия кръг Рууд отстрани Циципас.