Александър Зверев

Зверев победи Надал и е на финал в Париж

Александър Зверев се класира за финала на Мастърса в Париж. Той победи световния номер 2 Рафаел Надал с 6-4, 7-5 във втория полуфинал.

23-годишният германец нямаше успех срещу Надал в пет мача досега. Той обаче надигра именития си опонент, за да запише 12-та поредна победа в Тура.

Един пробив му беше достатъчен, за да спечели първия сет. После той дръпна с пробив и във втората част, но Надал навакса изоставането си и изравни при 4-4. Зверев обаче продължи да бъде по-активен и агресивен и стигна до нов пробив в края на сета. Той затвори мача след час и 39 минути игра.

Зверев достигна седмия си финал на ниво Мастърс и утре ще опита да спечели четвърта титла от сериите. Негов съперник в мача за трофея ще бъде Даниил Медведев. По-рано днес руснакът записа чист успех над Милош Раонич.