Зверев - Ербер

Зверев оцеля в петсетов трилър с Пиер-Юг Ербер

Александър Зверев достигна третия кръг на Ролан Гарос. Той пречупи Пиер-Юг Ербер в пет сета – в отделните части 2-6, 6-4, 7-6 (5), 4-6, 6-4 за четири часа.

Французинът стартира отлично срещата и след около час игра водеше с 6-2, 4-1. Германецът обаче се окопити и спечели пет последователни гейма, за да изравни резултата. Третата част бе равностойна, като не се стигна до пробиви. В тайбрека ѝ финалистът от US Open показа по-здрави нерви и поведе. Ербер обаче дръпна с 4-1 в четвъртия сет и въпреки единия върнат пробив, вкара мача в пети сет.

Там драмата бе пълна – Зверев поведе с 3-0, но Ербер изравни. След това германецът проби за 5-3 и сервираше за мача. Францизунът обаче върна брейка. Но по-класният от двамата достигна до победата след нов пробив. Съперник на Зверев в третия кръг ще бъде италианецът Марко Чекинато. Чекинато се справи в четири сета с Хуан Игнасио Лондеро.

Федерико Кория и Яник Синер също намериха място в трети кръг, като ще са съперници в следващата фаза. Напред продължават още Стан Вавринка, Диего Шварцман и Доминик Тийм.

12-кратният шампион на Ролан Гарос Рафаел Надал ще играе с друг италианец – Стефано Травалия. Той елиминира турнира Кей Нишикори след петсетова битка.