Федерер, Зверев

Зверев си уреди среща с Федерер в Шанхай

Световният номер шест Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на Матърса в Шанхай. Той победи руснака Андрей Рубльов с 6-0, 7-6(4) в последния мач от днешната програма.

Германецът бе тотален господар на корта в първия сет, в който не даде нито един гейм на съперника си. След това той спечели и първите три гейма на втората част, което постави Рубльов под опасността да не запише нито един гейм в мача. Младият руснак обаче вдигна нивото си и успя да навакса изоставането си. Той дори вкара втория сет в тайбрек. В него Зверев се наложи със 7-4, за да затвори мача след час и 24 минути игра.

Зверев срещу Федерер на четвъртфинал

В спор за място на полуфиналите германецът ще срещне Роджър Федерер. По-рано днес швейцарецът победи Давид Гофен със 7-6(7), 6-4.

Първият сет бе изключително оспорван, като белгиецът първи стигна до пробив в 11-ия гейм. Той обаче пропиля три сетбола в следващия гейм и го загуби. Стигна се до тайбрек, където полуфиналистът от Токио имаше нови два сетбола. Той обаче пак ги пропиля и бе наказан от Федерер, който поведе след час и десет минути игра.

Във втората част ветеранът притисна белгиеца и стигна до решителен пробив за 4-3. След това той спокойно затвори мача в своя полза. Това бе девети успех от десет срещи за Маестрото над Гофен. И трети през тази година след победите в Хале и на US Open.