Александър Зверев
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Зверев би Алкарас за полуфинал на Ролан Гарос

Александър Зверев е първият полуфиналист на Ролан Гарос. Той спечели драматичен успех над Карлос Алкарас след 6-4, 6-4, 4-6, 7-6(7). Двубоят продължи почти три часа и половина.

Германецът, трети поставен в схемата, е на полуфинал за втора поредна година. Това е и пети полуфинал за него в Големия шлем. Той сложи и край на забележителната серия от 14 поредни победи на Алкарас.

В първите два сета Зверев игра по-уверено, а Алкарас не се възползва от шансовете за пробив. Освен това 19-годишният талант допусна твърде много грешки. Все пак испанецът взе третия сет. После той проби съперника си, когато Зверев сервираше за мача при 5-4. Стигна се до тайбрек, в който Алкарас имаше сетбол, но не го спечели. После той спаси мачбол, но не успя да изравни.

Съперник на Зверев в полуфинала ще бъде победителят между Рафаел Надал и Новак Джокович.

Тревизан и Гоф са на полуфинал при жените

При жените по-рано днес се изиграха два четвъртфинала. В първия Мартина Тревизан победи 18-ата в света Лейла Фернандес след 6-2, 6-7(3), 6-3. Двубоят продължи 140 минути. Тревизан е първата италианка, която достига до полуфинал в Големия шлем от 2013 г.. Тогава това постигна Сара Ерани.

Във втория четвъртфинал Кори Гоф се справи със Слоун Стивънс след 7-5, 6-2. 18-годишната тенисистка достигна до своя първи полуфинал в Големия шлем. „Чесно казано ми беше по-трудно да уча за изпитите. Знам, че тенисът не е най-важното в живота. Дипломата от гимназията означава много за мен“, каза Гоф. Тя ще играе именно с Тревизан на полуфинала.