Зоря - ЦСКА-София
Снимка: twitter.com/FCZoryaOfficial

Зоря пак би ЦСКА-София и изхвърли червените от Европа

Зоря Луганск спечели и втория си мач с ЦСКА-София от Лигата на конференциите. След 1:0 в София сега украинците победиха с 2:0. Така те отнеха скромния шанс на червените да продължат напред. ЦСКА-София има една точка. Зоря и Рома са с по 6, Бодьо/Глимт има 7. Предвид факта, че на останалите тимове им предстоят мачове помежду им, тимът на Стойчо Младенов вече няма шанс да продължи на елиминациите.

В началото и двата тима рядко стигаха до шансове за гол. Греъм Кери на два пъти опита удари, но беше далеч от истината. В 24-ата минута Густаво Бусато пък спаси шут на Денис Фаваров. Това обаче беше всичко интересно през първото полувреме.

След почивката ЦСКА-София игра малко по-добре. Първо Юга беше близо до попадение, после и Кери, но ударите им бяха неточни. Жорди Кайседо все пак вкара за червените, но голът беше отменен заради засада. В 85-ата минута Йоан Баи получи добра възможност да направи 0:1, но стреля неточно. Само две минути по-късно домакините поведоха. Шахаб Заеди отне топката от Лам и реализира за 1:0. В продължението домакините направиха хубава контраатака и стигнаха до втори гол. Негов автор беше Алахяр Саядманеш вкара след пас на Заеди.