Дзола: Всички искат Хъдсън-Одой да остане

Хъдсън-Одой, Дзола, Челси

Легендата на Челси Джанфранко Дзола заяви, че клубът иска да задържи младия нападател Калъм Хъдсън-Одой. Интерес към него има от Байерн, а самият той подаде молба за трансфер.

В неделя младокът бе титиляр за сините срещу Шефилд Уензди и вкара един от головете за победата с 3:0. Италианецът коментира, че както публиката, така и ръководството на клуба иска Хъдсън-Одой да остане.

Дзола: Той получава много шансове за 18-годишен

„Той има контракт. Убедени сме, че може да играе Челси. Не мисля, че в Европа ще се намерят много 18-годишни играчи, които имат толкова практика в голям отбор, колкото него. Това показва, че вярваме в него и сме убедени, че може да стане важен играч. Но трябва да изчакаме да видим какво ще се случи. Правим всичко възможно от наша страна“, коментира асистентът на Маурицио Сари.

Два гола на Вилиан

Иначе носителят на трофея продължава защитата му след комфортната победа над Уензди. В средата на първото полувреме бе отсъдена дузпа за гостите, но решението на главния съдия Андре Маринър бе правилно отменено от ВАР системата. Малко по-късно Челси получи 11-метров наказателен удар за нарушение на Сам Хъчинсън срещу Сесар Аспиликуета. Вилиан откри резултата в 26-ата минута. Хъдсън-Одой удвои, а Вилиан се разписа за 3:0 в 83-ата минута след подаване на резервата Оливие Жиру.