Хебър Пазарджик
Снимка: championsleague.cev.eu

Златен гейм класира Хебър напред в Шампионската лига

Хебър се класира за втория квалификационен кръг в Шампионската лига след победа над Гуагас Лас Палмас. Тимът от Пазарджик спечели с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) и 15:13 в златен гейм. В следващия кръг Хебър ще срещне Шахтьор Солигорск от Беларус.

Българският тим се нуждаеше от победа с 3:0 или 3:1, за да стигне до златен гейм, след като загуби с 0:3 в Испания. И го постигна, макар да беше без треньора си Камило Плачи, който има здравословни проблеми.

Хебър обаче не стигна никак лесно до успеха. Домакините дръпнаха с 12:9 в първия гейм, след това Гуагас изравни. После пазарджиклии поведоха с 20:18 и взеха пет точки до края срещу една за испанците.  Във втората част двата тима продължиха преследването, но този път Гуагас направи по-малко грешки и спечели.

В третия гейм Хебър имаше предимство и на сервис, и на блокада. Българите поведоха с четири точки и до края увеличиха аванса си за 25:16. В четвъртия гейм ситуацията не се промени – Хебър доминираше и го спечели с лекота. Така се стигна до златен гейм.

В него испанците поведоха с 5:3, а после и с 8:5. Хебър изравни при 9:9, след това благодарение на няколко блокади поведе и стигна до триумфа.