Златан, Милан - Рома

Златан вкара два, Рома спря Милан с 3:3 – ВИДЕО

Златан Ибрахимович вкара два гола, но Милан загуби първи точки през сезона. Росонерите направиха 3:3 с Рома, като столичани на три пъти наваксаха гол пасив.

39-годишният Златан изведе Милан напред още във втората минута. Един Джеко обаче изравни само десетина по-късно – 1:1. Вина за попадението носи и вратарят Чиприан Татарашану. Той се размина с центриране отляво. Ветеранът замени титуляра Джанлуиджи Донарума, който даде положителна проба за коронавирус.

Алексис Салемекерс вкара за 2:1 в началото на второто полувреме. Този гол издържа малко по-дълго, но Верету от дузпа изравни в 71-ата минута.

Само осем минути по-късно реферът даде нова дузпа, този път в полза на Милан. Златан я вкара за 3:2. Шведът вече има шест попадения в пет срещи този сезон. Рома обаче не се предаде и бъро върна и този гол – Кумбула реализира за 3:3 в 84-ата минута.

Милан остава на върха в Серия А с 13 точки. Наполи и Сасуоло имат по 11. Рома е на девета позиция с осем точки.