Златан Ибрахимович, Милан - Лацио
Снимка: twitter.com/ChampionsLeague

Златан се върна с гол, Рома би в мач №1000 на Жозе – ВИДЕО

Златан Ибрахимович се завърна с гол след четиримесечно отсъствие заради травма. Шведският ветеран вкара за Милан при 2:0 над 2:0 Лацио в третия кръг на Серия А. Така Златан се разписа в 24-и различен сезон в кариерата си. Освен това на 39 години и 344 дни той стана най-възрастният чужденец с гол в елита. Преди него постижението се държеше от Бруно Алвеш.

Милан беше по-активен, но стигна до гол чак в края на първото полувреме. Тогава Рафаел Леао беше изведен от Анте Ребич и вкара за 1:0. В добавеното време ВАР отсъди дузпа, но Франк Кеси би в гредата.

Час игра след началото Златан Ибрахимович се завърна в игра за Милан. Той се появи на мястото на Рафаел Леао и скоро сложи точка на спора. Ребич пусна към шведа и той покачи на 2:0 след контраатака. Десет минути по-късно Ибрахимович имаше още една възможност за попадение. Той обаче стреля неточно от добра позиция в наказателното поле.

Рома би в мач номер 1000 на Жозе

Милан има 9 точки, колкото Рома и Наполи, но Рома е с най-добра голова разлика. Вчера вълците биха с 2:1 Сасуоло в мач номер 1000 на Жозе Моуриньо като треньор.

Домакините поведоха чрез Браян Кристанте в 37-ата минута. В началото на втората част Филип Джурич възстанови равенството. В добавеното време обаче Стефан Ел Шаарауи вкара за 2:1.

След четири дни Рома играе с ЦСКА-София в Лигата на конференциите.