Златан Ибрахимович, Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Златан с гол и автогол, Милан спечели – ВИДЕО

Златан Ибрахимович вкара гол и в двете врати про победата на Милан над Болоня с 4:2. Болоня игра 70 минути с човек по-малко и 30 минути с двама по-малко заради червените картони на Адама Сумару и Роберто Сориано.

Рафаел Леао откри в 16-ата минута след пас на Златан. Шведският ветеран записа първия си мач като титуляр през сезона. Освен това стана вторият 40-годишен играч с асистенция. Едиственият досега беше Франческо Тоти. После беше изгонен Сумару, а до края на полувремето Калабрия направи 0:2.

Болоня обаче обърка сценария и въпреки че беше с десетима на терена изравни. Ибрахимович си вкара автогол в 49-ата минута след корнер. Това е втори автогол в кариерата му след този срещу Киево през 2010-а (победа за Милан с 3:1). Само три минути по-късно Муса Бароу направи 2:2, след като се възползва от пас на Сориано. После и Сориано обаче беше изгонен и Болоня мина в опълчение.

Натискът на Милан доведе до два късни гола. Първо Бенасер направи 2:3, а после той асистира на Златан за 2:4. Шведът е четвъртият играч, разписал се в Серия А след 40-ия си рожден ден. Преди него това са правили само легендите Алесандро Костакурта, Силвио Пиола и Пиетро Виерховод.

Росонерите взеха пета поредна победа и отново изпревариха Наполи на върха. Те имат 25 точки – една повече от южняците, които са и с мач по-малко. Милан спечели за осми път в девет кръга – нещо, което не беше правил от 1954 г. Мачът беше и номер 100 за Стефано Пиоли начело на гранда от Милано. Той има 56 победи – колкото и Масимилиано Алегри в първите си 100 срещи.