Златан, Интер - Милан

Златан победи Интер в дербито – ВИДЕО

Златан Ибрахимович донесе победата на Милан в градското дерби с Интер. Росонерите спечелиха с 2:1, като шведът вкара и двата гола за тях. 39-годишният Златан вече има пет попадения през сезона. Четири от тях са в Серия А.

Победата беше четвърта поред за Милан на старта. Така тимът излезе начело с три точки повече от Аталанта. Освен това росонерите вече 20 мача нямат поражение.

Ибрахимович откри в 13-ата минута. Той довкара отбита от Самир Ханданович дузпа, изпълнена от самия него. Самата дузпа също беше отсъдена за нарушение срещу шведа. Минути по-късно Рафаел Леао центрира и Златан вкара за 0:2.

В 29-ата минута Ромелу Лукаку върна един гол за 1:2. Това беше първо попадение допуснато от Милан от началото на сезона. По-късно белгиецът можеше и да изравни, но не уцели вратата. След почивката Лукаку беше съборен в наказателното поле от Донарума. Реферът отсъди дузпа, но ВАР я отмени.