Наполи - Милан, Златан

Златан донесе победата на Милан в Неапол – ВИДЕО

Златан Ибрахимович за пореден път този сезон беше героят за Милан. Росонерите победиха Наполи с 3:1 като гост и записаха първи успех в Неапол от повече от десет години. Ибрахимович вкара два гола и по този начин върна Милан на върха в класирането. Тимът измести от първото място Сасуоло.

На стадион „Сан Паоло“ двата тима направиха интересен мач с много положения пред двете врати. 39-годишният Златан Ибрахимович откри резултата с глава в 20-та минута. Десет минути след почивката той удвои преднината на своите. Така шведът има вече десет гола в шест мача в Серия А. Той обаче напусна заради травма през второто полувреме. Все още не е ясно колко сериозна е тя.

Дрис Мертенс върна надеждите на домакините в 63-та минута – 1:2. Само две минути след това Тимуе Бакайоко получи втори жълт картон и остави Наполи с човек по-малко. Крайното 3:1 оформи Йенс Петер Хауге в 95-та минута на двубоя. Това е първи гол за него в елита на Италия.

Това е едва втората победа на Милан в Неапол през 21-ви век. Предишната беше с 2:1 през 2010-а, а Златан Ибрахимович отново бе сред голмайсторите.

Росонерите имат 20 точки, две повече от Сасуоло. Следват Рома със 17 точки и Ювентус с 16. Наполи заема шеста позиция в подреждането с 14 точки.