Юнайтед Къмюнити Шийлд

Златан донесе първи трофей на Моуриньо в Юнайтед

Първи трофей за Жозе Моуриньо начело на Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“  спечелиха „Къмюнити Шийлд“ след успех над Лестър с 2:1.

Юнайтед излезе напред в резултата на „Уембли“ в 32-ата минута.

Автор на попадението стана Джеси Лингард след солова акция. Вратарят Каспер Шмайхел успя само да докосне топката при удара му, но не й да я избие.

Голямата звезда на шампиона Лестър Джейми Варди обаче изравни малко след почивката. Той се възползва от груба грешка на Фелаини. 29-годишният нападател остана сам срещу Давид де Хеа, заобиколи го и прати топката във вратата му.

Победата за „червените дяволи“ донесе новото попълнение Златан Ибрахимович. В 83-ата минута Валенсия центрира и шведът с глава направи 2:1.

Юнайтед е рекордьор

Юнайтед е рекордьор по трофеи в този турнир, а за последно спечели през 2013 г. Лестър пък за втори път в историята си спори за отличието след далечната 1971 г., когато „лисиците“ са поканени като шампиони на Втора дивизия, след като Арсенал се отказва от участие.