Зидан се завърна в Реал Мадрид с победа – ВИДЕО

Зинедин Зидан се завърна с победа начело на Реал Мадрид. Неговите футболисти победиха на „Бернабеу“ Селта с 2:0. Точни за белите бяха Иско (62) и Гарет Бейл (77).

Те двамата, заедно с Марсело и Кейлор Навас, започнаха като титуляри. През първото полувреме попадения не паднаха, като играчите на Реал очаквано контролираха случващото се. Опасностите обаче не бяха много.

Зидан, Реал
Зизу дава указания на Бензема по време на мача
Два гола за тима на Зидан след почивката

Кралския клуб откри резултата след малко повече от час. Карим Бензема пусна остро подаване по земя успоредно на голлинията и Иско засече за 1:0. 15 минути по-късно Гарет Бейл подпечата успеха на мадридчани след точен изстрел с десния крак. Топката се отби в странични стълб, но влезе в мрежата. Асистенцията бе на Марсело.

Реал остава на 3-то място в Ла Лига, с 54 точки – две по-малко от втория Атлетико Мадрид.

Атлетико Мадрид падна в Билбао

Дюшекчиите записаха ново поражение след 0:3 от Ювентус в Шампионската лига. Атлетик Билбао вкара два късни гола за успеха си с 2:0. Иняки Уилямс откри в 73-а минута. Пет преди края Кенан Кодро вкара втория гол. С трите точки баските вече имат 37 и са само на три от шестия Севиля. Дюшекчиите пък записаха четвърто поражение в Ла Лига.