Шампионска лига, жребий

Жребият в Шампионската лига събра отново Ювентус и Реал Мадрид

Жребият в Шампионската лига бе изтеглен преди малко в Нион.

Отборите на Ювентус и Реал Мадрид ще се изправят един срещу друг в мач от четвъртфиналите. Двубоят ще бъде повторение на финала от миналогодишното издание на надпреварата, когато Реал спечели с 4:1, за да стигне до 12-ия си трофей от турнира.

На четвъртфиналите в най-престижния европейски клубен турнир ще има и изцяло английски сблъсък, след като Ливърпул и Манчестър Сити бяха изтеглени един срещу друг. Сити е седмият английски клуб, който червените срещат в Европа. Последният такъв случай за тях бе срещу Челси преди четири години – загуба с 1:3 и равенство 4:4 в Лондон. През януари Ливърпул нанесе и единствената загуба на Сити във Висшата лига този сезон. През септември обаче тимът на Гуардиола наказа този на Клоп с 5:0 в Манчестър.

Барселона ще премери сили с Рома, докато Байерн Мюнхен ще срещне Севиля. Последният път, когато Барса и Рома играха през 2015-а, каталунците наказаха вълците с 6:1. Байерн също ще е доволен – Севиля има 42 допуснати гола само в Испания, докато баварците минаха границата от 100 вкарани срещу Бешикташ.