Люксембург - Португалия

Жота и Роналдо спасиха Португалия в Люксембург

Диого Жота и Кристиано Роналдо вкараха по един гол, а Португалия обърна Люксембург с 3:1. Така иберийците взеха втори успех в квалификациите за Мондиал 2022.

Храбрият тим на домакините, който онзи ден победи Ирландия с 1:0, обаче не се даде никак лесно. Люксембург поведе с първия си и единствен точен удар – на Жерсон Родригес в 30-ата минута. Европейският шампион изравни в добавеното време на първата част с последната атака преди почивката. Тогава Диого Жота засече с глава центриране на Нето за 1:1. Така той вече има три гола в два мача за Португалия.

Малко след паузата Роналдо вкара отблизо за 2:1. После Жота удари греда, а Роналдо изпусна два пъти сам срещу вратаря. Все пак десет минути преди края Нето качи топката на главата на Жоао Палиня за 1:3. А в края Люксембург остана и с човек по-малко след червен картон на Максим Шано.

Португалия води в групата със 7 точки, колкото има и Сърбия. По-рано днес западните ни съседи победиха Азербайджан с 2:1. И двата гола за тях вкара Митрович.