Жоржиньо спаси Италия в дебюта на Манчини – ВИДЕО

Жоржиньо спаси Италия от загуба в официалния дебют на Роберто Манчини начело на тима. Скуадра адзура направи 1:1 с Полша в първи мач от Лигатата на нациите.

Манчини, Италия

На „Ренато Дал‘Ара“ в Болоня Манчини заложи на своя любимец Марио Балотели в атата. Това бе първи негов мач за националния тим от четири години насам. Четирикатния световен шампион обаче не бе на ниво и отправи едва два точни изстрела в целия двубой.

Италия - Полша
Балотели и Инсинье

Поляците също бяха водени от нов треньор. Йежи Бжечек замени на поста Адам Навалка след Световното първенство. Те бяха бяха по-опасни в предни позиции и поведоха в резултата пет минути преди почивката. Тогава се разписа Пьотр Зиелински, който играе в Наполи. Асистенцията за попадението бе на Роберт Левандовски.

Зиелински открива резултата
Жоржиньо се реваншира за грешата си

Манчини бе спасен в 78-та минута от полузащитника Жоржиньо. Той реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Якуб Блашчиковски срещу резервата Федерико Киеза. Жоржиньо бе съотборник на Зиелински до лятото, когато смени Неапол с Челси. Халфът се реваншира за грешката си за първия гол, тъй като именно той позволи на Левандовски да центрира.

Италия - Полша, Жоржиньо
Жоржиньо вкарва от бялата точка

В понеделник за Италия предстои гостуване на третия отбор от групата – Португалия.