Жоао Феликс

Жоао Феликс е най-младият с хеттрик в Лига Европа

Нападателят на Бенфика Жоао Феликс записа името си като най-младият автор на хеттрик в Лига Европа. Тимът от Лисабон надигра Айнтрахт с 4:2 у дома. Ответната среща във Франкфурт ще се играе на 18 април.

Гостите играха с човек по-малко 70 минути. Ндика получи директен червен картон в началото. Веднага след това падна и първия гол. В края на първата част Йович изравни, но Феликс веднага направи 2:1. После Бенфика поведе с 4:1 преди резервата Пасиенсиа да отбележи за 4:2.

Жоао Феликс се разписа на три пъти (един от дузпа) на 19 години и 152 дни. Така той подобри постижението на Марко Пияца от Фиорентина. Пияца вкара своя хеттрик на години и 219 дни.

Още рекорди за Жоао Феликс

Вчера нападателят стана и най-младият автор на голове за Бенфика в Лига Европа. И съшо така най-младият португалски футболист, разписал се в турнира.

В първенството на Португалия той има 10 гола и 4 асистенции в 20 мача.