Жиру, Севиля - Челси

Жиру вкара четири гола във вратата на Севиля

Челси победи Севиля като гост с 4:0, като всичките попадения бяха дело на Оливие Жиру. Френският нападател се развихри в едва втория си мач като титуляр през сезона. С успеха сините си осигуриха първото място в група Е на Шампионската лига.

Жиру се разписа още в осмата минута за 0:1. Другите му три гола бяха през второто полувреме – 54, 74 и 83-а минута. Последният беше от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Кай Хаверц асистира за първия гол на Жиру. Това беше първи мач като титуляр за него от октомври насам. Пулишич също беше в стартовите 11 – и при него за първи път от месец. Севиля беше без неколцина титуляри. Освен това вратарят Вацлик се контузи на загрявката. Това доведе до дебют за Алфонсо Пастор. 20-годишният Пастор имаше доста добри изяви въпреки четирите гола и спаси още няколко опасни положения.

В другия мач в групата Краснодар победи Рен с 1:0. Голът вкара Берг в 71-ата минута. Така руският тим си осигури място в Лига Европа.