Оливие Жиру, Франция
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Жиру и Мбапе изхвърлиха Полша от Мондиал 2022

С голове на Оливие Жиру и Килиан Мбапе Франция се класира за четвъртфиналите на Мондиал 2022. Световният шампион се справи с лекота с Полша и спечели с 3:1. Следващият съперник на петлите ще е някой измежду Англия и Сегенал.

Полша игра много по-смело отколкото срещу Аржентина и имаше великолепен троен шанс да поведе в края на първата част. Лорис и две изчиствания от голлинията обаче попречиха на поляците да вкарат. Две минути по-късно Жиру вкара за 1:0. С попадението той стана най-резултаният футболист в историята на Франция. Жиру вече има 52 гола – един повече от Тиери Анри.

През второто полувреме се развихри Килиан Мбапе. Той вкара за 2:0 четвърт час преди края, за да сложи точка на спора. В добавеното време 23-годишният нападател се разписа още веднъж. Така Мбапе вече има 9 гола на световни финали.

В шестата минута на добавеното време ВАР се намеси, за да даде дузпа на Полша за игра с ръка на Упамекано. При първото изпълнение на Левандовски Лорис спаси, но беше напуснал голлинията си. Левандовски смени топката за повторението и вкара за 3:1 с последния удар в мача.