Жирона
Снимка: twitter.com/GironaFC

Жирона се завърна в Ла Лига след три години

Жирона спечели промоция за елита в Испания за втори път в историята си. Катаунците спечелиха с 3:1 гостуването на Тенерифе във финалния плейоф. Отборът влезе в елита за първи път през 2017 г., игра два сезона и изпадна. Теферифе пък ще продължи чакането за 13-ата поредна година.

Жирона откри четири минути преди почивката. Тогава Серхио Гонсалес игра с ръка в наказателното поле, реферът отсъди дузпа и Кристиан Стуани вкара за 0:1. Няколко минути по-късно имаше игра с в наказателното поле на гостите, реферът разгледа ситуацията на VAR системата, но не даде дузпа.

След час игра Тенерифе все пак изравни. Карлос Руис засече центриране от Алекс Коредера за 1:1. Само осем минути след изравняването Жирона отново поведе – този път с автогол. Вкара си го Хосе Леон при опит да изчисти.

Десет минути преди края всички свърши. Алекс Гарсия изведе Арнау Мартинес, който реализира за крайното 1:3.