Барселона - Жирона
Снимка: twitter.com/GironaFC

Жирона излезе първи след 4:2 над Барселона

Жирона се наложи над Барселона с 4:2 на стадион „Луис Компанис“ в 16-я кръг на Ла Лига. След успеха в каталунския сблъсък гостите се качиха на върха в класирането. Жирона има 41 точки – две повече от Реал Мадрид и седем повече от Барселона. С 34 точки е и Атлетико Мадрид.

Артьом Довбик даде аванс на гостите в 12-ата минута, като това е осми негов гол през сезона. Четири по-късно Роберт Левандовски изравни, но това беше само временен проблем за тима на Мичел. Младежкият национал Мигел Гутиерес отново върна аванса на Жирона в 40-ата минута.

Валери вкара за 1:3 в 80-ата минута. Той получи топката от Кристиан Стуаним, преодоля Кунде и я заби в мрежата.

Илкай Гюндоган вкара втория гол за блаугранас в добавеното време. Барселона натисна, но получи четвърти гол, дело на ветерана Кристиан Стуани. Така скромният тим записа исторически първи успех над колоса,