Жирона изненада Реал насред Мадрид – ВИДЕО

Реал Мадрид продължи с колебливото си представяне в Ла Лига, като допусна домакинско поражение от Жирона с 1:2. Каталунците пък спечелиха след серия от 13 поредни срещи без успех.

Треньорът на Кралския клуб Сантяго Солари даде почивка на част от титулярите си. Лука Модрич, Гарет Бейл и Винисиус Жуниор останаха резерви. Двубоят на „Сантяго Бернабеу“ тръгна добре за домакините. Те поведоха в резултата в 25-та минута с гол на Каземиро.

Жирона прави обрат след почивката

След почивката обаче всичко за Реал се обърка. Първо в 65-та минута Кристиан Стуани изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Серхио Рамос. Капитанът на домакините получи и жълт картон. Десет минути по-късно Порту завърши обрата след точен изстрел с глава.

Реал - Жирона
Куртоа и Серхио Рамос нямаха добър ден

В самия край Рамос получи втори жълт картон и бе изгонен. Това бе негов 25-ти червен картон с екипа на Реал Мадрид.

След това поражение столичани останаха на трето място в класирането. Те са на девет точки от лидера Барселона и на две зад градския съперник Атлетико.