Зенит - Челси
Снимка: twitter.com/fczenit_en

Зенит спря Челси с 3:3, Юве спечели групата

Зенит измъкна 3:3 от европейския шампион Челси с гол в четвъртата минута на добавеното време. Така сините от Лондон останаха втори в групата си. Тя беше спечелена от Ювентус, надвил с 1:0 Малмьо. Юве завърши с 15 точки, Челси остана с 13. Зенит е трети с 5, а Малмьо – последен с една.

Челси поведе още във втората минута с гол на Тимо Вернер. Зенит обаче обърна нещата до 2:1 още до почивката. Клаудиньо и Сардар Азмун се разписаха в разстояние на три минути, за да дават аванс на руския шампион. След час игра обаче Вернер изведе Лукаку за 2:2. Пет минути преди края Вернер вкара за 2:3 след хубав пас на резервата Пулишич. В 94-ата минута обаче резервата Магомед Оздоев заби топката в мрежата с отличен шут от воле за 3:3.

Мениджърът на Челси Томас Тухел беше направил осем промени в своя тим и това си пролича. Европейският шампион имаше проблеми в защита, особено през първото полувреме. Освен това Лукаку е извън форма, а същото важи и за Саул.

Кийн донесе победата на Ювентус

Юве надви в пестелив стил Малмьо с 1:0. Голът вкара Мойс Кийн в 18-ата минута след пас на Бернардески. На 21 години и 283 дни той е четвъртият най-млад футболист, разписал се за тима в Шампионската лига. Пред него са Алесандро дел Пиеро, Деян Кулушевски и Пол Погба.

Първото място в групата означава, че Ювентус няма да играе с Манчестър Сити, Ливърпул, Аякс, Реал Мадрид, Байерн и Манчестър Юнайтед. Жребият за следващата фаза е в понеделник от 13:00 часа.