Залцбург - Лацио
Тимът на Залцбург празнува културно

Залцбург шокира Лацио, Марсилия изхвърли Лайпциг

В седмицата на забележителни обрати в европейския футбол, Залцбург добави нова глава в клубната си история. Тимът изоставаше с 2:4 от първия мач в Рим срещу Лацио, когато Чиро Имобиле се разписа за 0:1. Това се случи в 55-а минута. Само една по-късно австрийците изравниха чрез Минас Дабур. Настъпи затишие, което избухна в четири минутна футболна лудост. Първо Амаду Хайдара направи 2:1 в 72-а минута. Рикошет помогна на Хван Хи-Чан да направи 3:1 и да изравни общия резултат. А после Щефан Лайнер се разписа на задната греда за 4:1 и разби още италиански сърца. Залцбург продължава напред с общ резултат 6:5.

Марсилия - Лайпциг
Пайе празнува, Гулаш е в потрес
Марсилия вкара пет на Лайпциг

В друг много резултатен мач Олимпик Марсилия победи Лайпциг с 5:2. Така с общ резултат 5:3 френският тим се класира за полуфиналите. Брума се разписа за тима от Бундеслигата още във втората минута, но това само ядоса домакините. Илсанкер си вкара автогол, а после Буна Сар направи резултата 2:1. До почивката домакините вече водеха с 3:1 – попадението бе дело на Флориан Товен. Французинът Жан-Кевин Огюстен намали на 3:2, но радостта на гостите бе кратка. Димитри Пайе вкара великолепен гол за 4:2, а в добавеното време Хироки Сакай оформи крайното 5:2. Това е трети полуфинал в турнира за Марсилия след 1999-а и 2004-а. Гостите пък допуснаха девет гола само в разстояние на четири дни.